Miluju tě k zbláznění

jachym-topol-miluju-te-k-zblazneniUnikátní básnická sbírka Jáchyma Topola s názvem Miluju tě k zbláznění může být pro některé studenty radostí, pokud si toto dílo a tohoto autora u státní maturity z češtiny a literatury u ústní zkoušky vytáhnou. Podívejte se na vzorové zadání a typové otázky, které mohou od zkoušejícího směrem k vám zaznít a buďte vždy připraveni zazářit a získat excelentní hodnocení. Své rady, tipy a triky k dílu můžete sdílet v diskuzi pod článkem.

Výňatek uměleckého díla Miluju tě k zbláznění spisovatele Jáchyma Topola

udržuj svou ledničku plnou   máš to rád když den posype tě popelem?   jo mám to rád když mi popeláři končej den tím rachotem   a co seš shrbenej? co to taháš? každej si hledá svý kam sebe vrazit …   a duše na talíři rozprostřená a je jak lágr! sebe si nesu svuj otrok sebenegr   nejsem temný jsem jemný v hezkým svetru sem sekáč všech svejch rodin udržuju svou ledničku plnou se sousedy nekomunikuju kontempluju

Zadání ústní zkoušky pro dílo Miluju tě k z bláznění od Jáchyma Topola

Charakteristika uměleckého textu s využitím vědomostí získaných přečtením celého díla a s orientačním zasazením do literárněhistorického kontextu:

  • Interpretujte text básně a rozeberte rytmus básně.
  • Charakterizujte jazykové prostředky a tvrzení doložte na konkrétních textových pasážích.
  • Zasaďte dílo Miluju tě k zbláznění do kontextu tvorby Jáchyma Topola.
  • Zasaďte Jáchyma Topola do kontextu české literatury druhé poloviny 20. století.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *