Zadání písemné práce z češtiny 2014

zadani-cjl-2014-jaroVzorové zadání písemné práce z českého jazyka a literatury v roce 2014 pro všechny maturanty i fanoušky maturity z češtiny. Nyní si můžete vyzkoušet výsledek vypracování písemné písemné práce z ČJ v klidu domova nebo ho prokonzultovat s přáteli a rodinou. Aktivní diskusi na téma maturitní písemné práce z češtiny 2014 u státní maturity nabízí také maturita z češtiny na facebooku. Mnoho pohodového učení na maturitu z ČJL.

Zadání písemné práce z češtiny 2014

Záznamový arch pro zapsání písemné práce z češtiny 2014

ČTĚTE TAKÉ: Ústní zkouška z českého jazyka a literatury

111 komentářů u “Zadání písemné práce z češtiny 2014

  • Tomasi, můžete psát tiskacím, ale je třeba rozlišovat velká a malá písmena 😉 Mnoho úspěchů.

 1. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat s kamarádkou jsme psali slohové téma s číslem 8 otevřený dopis. Ona zapomněla napsat datum a místo a já při oslovení napsala místo Vážený pane předsedo ( dobrý den pane předsedo)
  Chtěla bych vědět jak velké tyto chyby jsou.

 2. Dobrý den,
  u slohové práce z češtiny č. 1 byl název Africké dobrodružství, mělo to být vyprávění o pralese v Africe, všechny body jsem splnila pouze jsem místo Afriky uvedla prales v Brazílii a daly mi kvůli tomu 0 bodů, můžu se zeptat jaké myslíte, že mám šance když podám odvolání k cermatu? Není to náhodou kravina aby mi za jedno špatné slovo nedaly ani bod?

 3. Dobry den, chtěla jsem se zeptat zda při zadáni z písemné práce z českého jazyka při zadáni u čísla 5 jsem dělala charakteristiku animované postavy. Jenže já jsem dělala postavu Lociky z pohádky Na vlásku (je tam dívka, ale v zadání bylo napsáno Je s ním zábava….). Je to chyba? Děkuji za brzkou odpověď.

 4. Je chyba, kdyz jsem v pisemne praci cislo 5 (charakteristika filmove animovane postavy) psala o postave serialove ? Psala jsem o Jerrym (Tom a Jerry) a bojim se, aby mi prace prosla.
  Teoreticky je prece serial kratky film.
  Mnohokrat diky z odpoved, opravdu vysiluju a doufam, ze nebudu muset slohovkou psat znova v zari 🙂

 5. Dobrý den,
  k slohové práci jsem si vybrala číslo 5. Zajímalo by mě, jestli je velká chyba, když jsem psala o seriálové postavě a ne o filmové ? Teoreticky je seriál krátký film. Psala jsem o Jerrym (Tom a Jerry).
  Bude moje práce hodnocená ?
  Mockrát dík za odpověď, docela vyšiluju, že budu muset slohovou práci psát znovu v září.
  Andrea

 6. Dobry den,
  psala jsem slohovou praci c.5 (charakteristika animovane postavy) a chtela bych vedet zda-li je chyba, kdyz jsem psala o serialove postave a ne o filmove. Z vychoziho textu jsem pochopila, ze by se melo jednat spise o serialovou ostavu, i kdyz pak v zadani bylo filmova. Teoreticky je serial vlastne kratky film. (Psala jsem o Jerrym (Tom a Jerry)). Myslite, ze mi bude dana pisemna prace uznana?
  Mockrat dekuji za odpoved.

 7. Když to tak čtu, to jsem jediná kdo si vzal téma 7 ?:) Zajímalo by mě jestli jsem správně pochopila zadání když zadání bylo úvaha o roli muže a ženy ve společném soužití a já psala o problémech společného soužití ? role jsem tam zmínila jen v jednom odstavci 🙂
  Děkuji Lucka

  • Já taky psala 7. … A mám to zase naopak… Spíše jsem psala o tom, jakou roli má žena a jakou muž, takže doufám, že mi to uznají :/

 8. Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, když jsem psala úvahu sdílení vs. žití a trochu jsem místo úvahy sklouzla do zamyšlení jelikož jsem napsala ” myslím si a můj názor je ” je to velký problém ?

  • Také to tak mám, takže snad to nebude chybou,… zamyšlení a úvaha,… to je prakticky podobné, myslím, že horší přečin bude, když z úvahy uděláte vyprávění atd. …
   A myslíte, že je chybou, když jsem opsala ten odstaveček a udělala jsem si z něj úvod? (Samozřejmě mám kromě něj ještě dalších 300 slov a nezapočítávala jsem si jej)… Co si o tom myslíte? 🙂

 9. Není odklonem od tématu, když jsem ve 2 zadání psal mimo jiné o problematice soukromí a bezpečnosti na Facebooku?

  • Podle mě není, ve výchozím textu byl pouze nastíněn problém ohledně soc. sítě. Tudíž jsi mohl psát o jakékoliv problematice ohledně Facebooku, která Tě napadla.

 10. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco ohledně tématu číslo 1, tudíž vypravování, které mělo navázat na výchozí text. Je velká chyba, když jsem začala tím, že jsem ten výlet dostala k Vánocům a pak až jsem navázala? Jo a psala jsem v ženském rodě. To je také chyba? Když v zadání byl rod mužský?

 11. Myslíte, že vadí, že moje slohovka na téma 1 obsahuje logickou chybu? (třeba si toho cermat nevšimne :D)
  vše ostatní (části vypravování, přímá řeč atd.) tam mám správně.
  A ještě otázka zda u slohovky je nějaký horní limit počtu slov? Napsal jsem zhruba 285 slov.

  • Horní limit počtu slov není a Cermat s tvou logickou chybou ani nepřijde do styku, slohovku opravují hodnotitelé ve tvé škole.

   • Jo aha už jsem zjistil, že to neopravuje cermat.
    A teda v případě logické chyby nehrozí, že by se učitelky rozhodly slohovku ani neopravit, že?

 12. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je chybou, když jsem v 5. zadání (charakteristika animované postavy) popisovala více postav? Konkrétně jsem popisovala postavičky mimonů z filmu Já padouch. A ve filmu jsou prakticky všichni stejní, jen se lehce liší postavou a mají jména. Jsem z toho vyděšená, jestli mi to nevyhodí, jak nesplnění zadání, že jsem nepopisovala jen jednoho konkrétního mimoně.

  Díky za odpověď, Tereza

 13. Dobrý den mám totožný problém, kdy jsem ve vypravování nezačala textem, ale svým vlastním začátkem. Z hlediska zadání mi to však jako chyba nepřijde, vzhledem k tomu, že zadání zcela jasně neříká, že tímto textem máme začít, ale že máme navázat. A podle mě navázáním je i můj začátek, kterým pak pokračuje samotný text. Tak jsem zvědavá, kde je tedy pravda.

 14. Dobry den, chtěla jsem se zeptat zda při zadáni z písemné práce z českého jazyka při zadáni u čísla 5 jsem dělala charakteristiku animované postavy. Jenže já jsem dělala postavu Lociky z pohádky Na vlásku (je tam dívka, ale v zadání bylo napsáno Je s ním zábava….). Je to chyba? Děkuji za brzkou odpověď.

 15. Dobrý den, psala jsem téma č. 3 a v zadání bylo “zpráva do regionálního zpravodaje o charitativní akci, kterou uspořádala vaše škola” a já do slohové práce napsala, že akci pořádala jedna určitá základní škola a z textu nelze moc určit, jestli já jsem žák této školy nebo kdokoliv jiný. Je to velká chyba? Bude se to dále opravovat? Jinak zpráva to určitě je, do regionálního zpravodaje se to určitě hodí a o charitativní akci taky jde. Snad to je jenom taková drobnost a srazí mi to třeba 1-2 body. Děkuji za odpověď.

 16. Dobrý den, mám otázku ohledně písemné práce. Vybrala jsem si téma čislo 1.. Tedy dobrodružství v Africe. Bohužel v celé mé písemné práci jsem se nezminila o fotoaparátu. Je to velká chyba? Děkuji za odpověď

 17. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda u tématu č. 6 “Jak jsem se stal detektivem” je možné celé vypravování pojmout spíše humorně. Ano, má hlavní postava řeší jakousi záhadu kolem sousedu, nicméně opravdovým detektivem se nestane.. Splnila jsem zadání? Děkuji za odpověď

 18. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli sem splnila zadání když jsem si vybrala to africký dobrodružství ..hodně lidí mi rikalo že se melo navazovat na ten text tím způsobem že jsem měla psat o tom co jsem dělala po tom co jsem zjistila že tam jsem sama a jak se to pokračovalo dál, ale taky mi bylo řečeno že jsem mohla navázat i tím začátkem a já netusím jestli jsem to splnila nebo ne, protože jsem jakoby psala o tom jak jsem se k tomu výletu dostala a že se mi o tom nakonec prostě zdálo… děkuji za odpověd:))

  … že sem pred rokem vyhrála zájezd pro celou mojí třídu na téma “africké dobrodružství” že jsme z toho byla hrozně nadšená když sem se to dozvěděla že jsem pak večer šla spat s myšlenkama na ten radostnej den atd..a pak že sem upadla do hlubokýho spánku tohodlenctoho snu a ze sem se najendou ocitla v džungli plných exotických zvířat atd. pak sem tam opsala část toho textu i něco jsem pozměnila a pak sem to zakoncila ze sem tam zustala tedy já sama muj foták a prales a nakonec se předemnou zjevila moje máma já jsem si myslela ze se mi to jen zdá a že to byla nakonec ona která me vysvobodila z tohodle hrozitánskýho snu a že mi vysvetlila že to byl jenom hrozný sen z kterého jsem volala ze spaní o pomoc. a já nevěděla jesli v tu chvíli mám brecet nebo se smát..

  děkuji:)

 19. Dobrý den, psala jsem motivační dopis. Myslíte, že cca 400 slov je na motivační dopis moc a je to chybou? Děkuji.

  • Dobrý den chci se zeptat, když jsem psala vypravování a nemám tam přímou řeč, jestli to vadí hodně a neuznají mi to, protože to nebude vypravování a nebo se strhnout jen nějaké body? děkuji za odpověd

 20. Můžu mít dotaz, co přesně představuje pozice INternetového dramaturga? Je to někdo kdo tvoří ty weby a vymyšlí různé aplikace k nim atd..? Díky za odpověď:)

 21. Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli když jsem začal vypravování (zadání č.1) jinak než navázáním na výchozí text, ale začal jsem psát s prvky toho výchozího textu, tak jestli je slohovka nějakým způsobem neplatná a jdu v září 🙁 a nebo se mi odečte jen pár nějakých bodů? 🙂 . Díky

  • V zadání bylo, že se má navázat na výchozí text. Jestli to bude alespoň trochu vypadat, že to má na výchozí text návaznost, tak se nemusíš bát. Záleží jak moc si výchozí prvky použil.

 22. Dobrý den, psal jsem vypravování a nevím jestli je chyba když bylo napsáno : navaste na výchozí text nevadí když jsem psal vypravování a pak opsal výchozí text a pokračoval dal ?

  • Výchozí text měl sloužit jako expozice do děje. Měl sloužit k tomu, aby navodil počáteční atmosféru a na tobě bylo vymyslet zápletku. Výchozí text ale nebylo nutné opisovat. Podmínka ale byla navázat na výchozí text. Pokud bude tvůj začátek alespoň trochu vypadat, že navazuje na výchozí text, tak bych byl bez obav.

 23. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jsem pochopil správně zadání u čísla 5 ( Charakteristika animované postavy).. Není to obecná charakteristika, ale mohl jsem si vybrat vlastní postavu a charakterizovat ji ?
  Předem Děkuji

 24. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jsem pochopil správně zadání u č.5 ( Charakteristika animované postavy).. Není to obecná charakteristika, ale mohl jsem si vybrat vlastní postavu a charakterizovat ji ?
  Předem Děkuji

 25. Dobrá den, chtěl bych se zeptal. Když opíšu výchozí text počítají se mi slova z výchozího textu? Téma číslo 1. Díky za odpověd. 🙂

 26. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat , jestli je problém, že jsem jako úvod opsala text, následně jsem pokračovala ve vypravování, ale jinou zápletku než to, že se ztratil jsem již nevymýšlela.
  Děkuji za odpověď!

 27. Dobrý den,
  je problém, když bylo zadáni č. jedna psané v mužském rodě, a já dále sloh psala jako žena v rodě ženském?

 28. Dobrý den,
  zajímalo by mě, zda je problém, že jsem své vyprávění o džungli zahájila tak, jak jsem se o Afriky dostala a hned potom jsem se dostala k situaci s opici, kde jsem ale uvedla, že danou opici jsem nakonec vyfotografovala?…

 29. Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat, zda je hodnotitelná práce, jenž se přímo neváže k nadpisu (z hlavní postavy se nestává opravdový detektiv, pouze amatér pátrající po zloději, který mu vzal návod na výrobu léku atd. ). Jsem přesvědčen, že ve všech aspektech se jedná o detektivní povídku (vypravování). Za odpověď předem děkuji. 🙂

  • mám podobný dotaz, řešila jsem případ a na konci jsem jen napsala že by ze mě mohl být dobrý detektiv a ne že už jsem detektiv

  • V zadání stálo, že by se hlavní postava měla na konci stát detektivem. Ovšem záleží na tom, jak jste dané téma zpracoval a třeba se v závěru tím detektivem stal. Třeba jen na jeden den.

 30. Dobrý den,
  psal jsem 5. zadání a chci se zeptat, zda jsem zadání pochopil správně. 🙁

  (Je s ním legrace, i když je jen 2D)
  Zpracování: charakteristika filmové animované postavy

  Práci jsem měl rozdělenou na 4 odstavce a bez nadpisu.
  – V prvním jsem vysvětlil, že animované postavy jsou ve filmech pro děti důležité a jakým způsobem, a dal jsem jako příklad hrdiny Blesk McQueen.
  – V druhém jsem popsal jak Blesk McQueen vypadá.
  – Ve třetím jeho chování a jak se jeho chování postupem filmu změnilo k lepšímu.
  – Ve čtvrtém jsme udělal hodnocení a napsal jsem, že anim. postavy spojují kladné vlastnosti hlavních hrdinů, protože se v nich děti vidí.

  Myslíte si, že ta charakteristika měla být psána konkrétně? 🙁
  Předem děkuji za odpověď!

  • Taky jsem psala toto téma, vybrala jsem si postavičku z Madagaskaru, prvně jsem ji obecně popsala, pak vnější charakteristika, vnitřní, pak co má ráda ta postava a proč a co pořád dělá, poslední odstavec jsem věnovala tomu proč jsem si ji vybrala. Podle naší profesorky bych to měla mít dobře. Řekla bych, že je chybou to, že nemáš nadpis, 4 odstavce jsou v pořádku. Celkově to chápu tak, že sis měl vybrat 1 postavu a o ní mluvit..;)

  • Já jsem tu charakteristiku nenapsal konkrétně, vybra ljsem si vlastní postavu, tak teď jen doufám, že jsem to pochopil dobře já :/

  • no, nechci strašit, ale v zadání je přímo: charakteristika vybrané animované postavy, fce výchozího textu inspirativní..

 31. Je chybou, když jsem psala vypravování s prvky detektivky, ale psala jsem o malém klukovi, který řeší záhadu doma ? V zadání nebylo, že musím vymyslet nějaký případ ne ? Pojala jsem to takovou vtipnou formou že si hraje na detektiva a hledá ztracenou věc své maminky (provádí doma výslechy, zajišťuje místo činu apod.) 🙂

  • Napsala jsem to úplně stejně, myslím, že se to počítat bude, nikde nebylo napsáno, že se výslovně musí stát detektivem 🙂

  • Já jsem měla to stejné, psala jsem o tom, jak jsem jako malá snila o tom, že budu mít detektivní kancelář a tak jsem vyšetřovala ztrátu maminčina deštníku 😀 Teď jsem docela v nervech, jestli mi to budou hodnotit

   • Ahoj, já jsem psala o sobě… ale je problém, že jsem holka, takže jsem změnila nadpis (což se smí, ale musí odpovídat zadanému tématu) Jak jsem se stala detektivem….teď jsem se dozvěděla, že bych mohla dostat 0 bodů za nesplnění zadání? :O 🙁

  • Ale zase bylo napsáno jen “vypravování s detektivními prvky”, nebylo nic o tom, že se musíš ve slohovce stát opravdovým detektivem… Ve čtvrťáku jsem taky psala slohovku na téma: líčení – Tvář jako vytesaná do kamene a nemusela jsem psát o tváři, která byla vytesaná do kamene 😀

  • Já doufám, že to tak může být. Je to vypravování s prvky detektivky, což je, že někdo něco hledá atd., ne? A nebylo napsáno jakým detektivem, já jsem měla také malého kluka, který najde zloděje a stane se mezi všemi kluky hrdninou, stal se z něj jakoby detektiv a když se od té doby něco stalo v jeho vesnici, tak si ho volají na pomoc, nebot on je místní detektiv… Může to být, nebo ne?

   • No právě, já jsem to pojala jako spíšeže se nudil a mamince se ten den něco ztratiloa on vyšetřoval, kde se ta věc právě nachází, šel po stopách kde to bylo naposled apod.. Vyslýchal babičku a dědu, hledal důkazy. Zápletka a vyvrcholení bylo vlastně rozuzlení é záhady.. A nakonec že šel za maminkou a řekl jí že to vyřešil. No a zvolal: A tak jsem se stal detektivem ! prostě myslím že to je individuální jak to kdo pojme ne ? 🙁 mám z toho celkem stres…

  • No tak já jsem psal o ztracených klíčích které jsem hledal vyslýchal jsem babičku sestru atd atd a slohovka mi nebyla uznána cituji “Hledání klíču nelze považovat za detektivní zápletku”

 32. Dobrý den,
  mám stejný problém jako Kiki. Napsala jsem jedničku v ženském rodě. Jak velká bodová ztráta za to hrozí?
  Předem děkuji za odpověď

  • Pokud bude tvé vypravování originální a hodnotitel práce nenajde žádné jiné prvky, za které by strhnul body, tak je možno tvrdit, že žádné nebo minimum. Ovšem je to individuální a záleží na kontextu.

 33. Dobrý den 🙂
  Já psala zadání č.3, rozepsala jsem se tak moc, že jsem to skoro nestihla přepsat. Slohovky kontroluje učitel ve škole, co mě učí, takže mé písmo zná, ale bojím se, že někomu jinému by se to nemuselo povést přečíst… Kontroluje to ještě někdo jiný? (Tím, že si to celé přečte? např. z CERMATU?)
  Děkuji

 34. Dobrý den chci se taky zeptat u toho tématu 1. je chybou když jsem nenavazoval hned na ten výchozí text ale začal úvodem a až pak začal že jsem se ztratil takže téma jsem splnila.myslíte že ta práce bude hodnocena ?

 35. Dobrý den taky se chci zeptat u toho tématu 1. je chybou když jsem nenavazoval hned na ten výchozí text ale začal úvodem a až pak začal že jsem se ztratil .Myslíte že ta práce bude hodnocena ?

 36. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, když jsem psala téma číslo 1 “Africké dobrodružství” ve kterém se mělo navazovat na výchozí text, který byl psán v mužském rodě a já ho napsala v ženském, je to velká chyba? dále by mě zajímalo, jestli se za chybu považuje to, že jsem si udělala svůj vlastní úvod a do zápletky jsem opsala výchozí text a na něj dále děj navazovala. A poslední otázkou je, když jsem na začátek záznamového archu napsala číslo tématu, je velkou chybou když jsem pak už do záznamového archu nenapsala nadpis a jen jsem začla se slohem?
  moc děkuji za odpoveď.

 37. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li u zadání č.5 (charakteristika postavy) jsem správně pochopil zadání a měl jsem popsat svoji oblíbenou a nebo to bylo obecně ?
  Děkuji předem 🙂

 38. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, vybral jsem si téma č.5 ( Charakteristika animovane postavy) ..popisoval jsem svoji oblíbenou postavu , je to dobře a nebo je to myšleno obecně ?
  Děkuji moc za odpověď

 39. Dobrý den, je chybou, když jsem v zadání č. 1 začlenila výchozí text po úvodu, který jsem sama napsala? Takhle by mi to nedávalo moc smysl. Děkuji

 40. Dobrý den,
  psala jsem zprávu o charitativní akci pořádané naší školou (č. 3). Napsala jsem kdy a kde se akce konala, a pak že proběhla různá vystoupení studentů pro děti z nemocnice a veřejnost. Dále že se zde prodávaly nějaké výrobky a výtěžek celé akce putoval na rozvoj dětského oddělení místní nemocnice. Dá se to považovat za charitativní akci? Čím víc o tom přemýšlím, tím víc si nejsem jistá.
  Děkuji za odpověď.

 41. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat,když jsem psala 6. téma (jak jsem se stal detektivem) s tím,že v mých 10 letech se nám ztratil pes a já se ho rozhodla hledat a našla,bude práce hodnocena? Myslím si,že jako vyprávění to napsané mám,jen se bojím,že mi chybí detektivní prvky…

 42. Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je chyba kdyz jsem nepsala u 1. zadání že jedou do Afriky, ale napsala jsem ze jedou do africke ZOO??? (ze se to neodehrava v Africe)

 43. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli u motivačního dopisu stačí minimálně 200 slov. Paní učitelka nám to říkala, ale chtěla bych se ujistit ještě zde, děkuji 🙂

 44. Dobrý den, chtěla bych se zeptat k zadání 1, když úryvek, vlastně ten začátek je napsané v mužském rodě a já pokračovala v ženském, je to porušení zadaní že ? Takže sem neuspěla? Děkuji za odpověd

 45. Dobrý den, psala jsem Jak jsem se stal detektivem. Mohl být příběh o tom, že jsem kluk a jak jsem přišel na to, kdo ukradl hodinky mému kamarádovi?

 46. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, psala jsem téma č.1, opsala jsem výchozí text, který byl psán v mužském rodě, já jsem ho ale i celou slohovou práci psala v ženském rodě. Bude to hodnoceno 0 body? Děkuji za odpověď.

  • My jsme o školním roce psali něco podobnýho. Výchozí text byl napsán v mužskym a já jsem pokračovala v ženskym… A učitelka nás upozorňovala , že taková slohovka nebude hodnocená :/ , ale třeba to vezmou jen jako chybu a ohodnotěj to ..

   • To je hloupost, aby to nehodnotili. Není to chyba. Vždyt by to byla diskriminace… VŽDY je výchozí text v mužském rodě…

  • Já jsem si to zadání, které jsem opisovala rovnou převedla do ženského rodu a pak na to navázala, prý by to mělo být v pořádku a udělaly to tak všechny holky z naší třídy, co si toho téma vybraly.

  • Bohužel jsem to taky takhle napsala. Celý den se snažím zjistit, jak tako chyba bude hodnocena. Budu doufat s tebou, že to bude hodnoceno alespoň jedním bodem.

  • Ptala jsem se mé profesorky češtiny a odpověděla mi: “Určitě ne, jde o situaci, nikoli vypravěče – na tom bych rozhodně nebazírovala.”
   Takže to je v suchu:)

 47. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, když jsem si vybrala v písemné práci zadání 10. (motivační dopis) jestli se považuje za velkou chybu, když jsem ho napsala formou emailu. V zadání nebylo napsané jakou formou má být text zpracován. A navíc, myslím si, že dnes se většinou motivační dopisy píší emailem (přikládá se životopis). Myslíte, že jsem splnila útvar?
  Děkuji za odpověď.
  V.

  • Pokud se jedná o motivační dopis a vy jste ho touto formou psala, tak bych neměl obavy, že jste ho napsala formou e-mailu. Ba naopak si myslím, že k vzhledem povaze inzerátu je to i vhodné.

 48. Zdravím,zájimalo by mě,jak velké chyba je u motivačniho dopisu,když jsem napsala nejprve datum a potom adresu.A když jsem nezadala svuj kontakt jako je mobil nebo email,jenom svoji adresu nakonci slohovky.

 49. Dobrý den chci se zeptat u toho tématu 1. je chybou když jsem nenavazovala hned na ten výchozí text ale začla úvodem a až pak začala že jsem se ztratila takže téma jsem splnila.myslíte že ta práce bude hodnocena ?děkuji

  • Podle mě hodnocena budeš, ale chybou to je… Mělá si navázat na výchozí text –>už si byla ztracená.

  • stáhla jsem si hodnocení písemných prací z ČJ a jak jsem to procházela tak si myslím, že jsi udělala chybu. Správně by jsi měla pokračovat hned pokračováním…. aby to hned navazovalo (bez úvodu). Já osobně jsem taky psala téma číslo 1. a pokračovala jsem hned větou např.: V tu chvíli, kdy jsem zjistil, že jsem v pralese úplně sám atd…….

  • 10. otázka 🙂

   10) Písemná práce z českého jazyka – Jak bude hodnocena práce, pokud žák při vypravování
   přímo nenavázal na text, ale psal rovnou úvod a na zadaný text reagoval až v ¼ práce?
   Případně text bral pouze jako inspiraci a zapracoval jej přímo do vlastního slohu? Penalizace
   nebo 0 bodů?
   Vzhledem k tomu, že neznáme konkrétní práci, není možné se vyjadřovat k tomu, jak bude
   hodnocena. U vypravování, které má navazovat na výchozí text, by měl být výchozí text opsán,
   písemná práce by měla na tento úvod navazovat. V souvislosti s vnitřní podmínkou hodnocení je
   podstatné zejména to, zda je v písemné práci respektováno téma výchozího textu a pisatel funkčně
   pracuje s jeho motivy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *