Písemná práce z češtiny 2015

pisemna-prace-2015-cestinaZadání písemných prací z ČJ 2015

Zde se nachází zadání a vzorové vypracování maturitní písemné práce 2015, které bylo publikováno ihned po konání maturitní slohové práce z češtiny 2015. Koukněte také na písemné práce státní maturity z předešlých ročníků maturit z českého jazyka a mrkněte, jak vypadá maturita z češtiny na sociální síti Facebook, kde můžete diskutovat. Datum písemné práce z češtiny 2015 byl 5. května, FB událostí byla Maturitní písemka z češtiny 2015.

Zadání a vzory písemné práce z českého jazyka 2015

Písemná práce český jazyk – jaro 2015

Zobrazit zadání maturitní písemky z ČJ 2015 jaro

Vzor písemné práce český jazyk – jaro 2015

Zobrazit vzor maturitní písemky z ČJ 2015 jaro

Písemná práce český jazyk – podzim 2015

Zobrazit zadání maturitní písemky z ČJ 2015 podzim

Záznamový arch pro písemnou práci český jazyk

Zobrazit záznamový arch pro napsání maturitní písemky z češtiny

Podívejte se na všechny písemné práce z čj z ostatních ročníků:

písemky 2021 | písemky 2020  | písemky 2019  | písemky 2018 | písemky 2017 | písemky 2016 | písemky 2015 | písemky 2014písemky 2013 | písemky 2012 | písemky 2011 | písemky 2010

Autorem zadání maturitní písemné práce 2015 je Cermat.cz publikující na NovaMaturita.cz. Orientační zpracování výsledků zajišťuje tradičně v den maturit Nový Amos.


76 komentářů u “Písemná práce z češtiny 2015

 1. Dobrý den, chci se Vás prosím zeptat, jestli se tato práce bude hodnotit. Vybral jsem si zadání 7. Objev, který změnil svět: počítač

  V úvodu jsem psal, že se používaly zářezy do kostí, pro zaznamenání určitého počtu. Nástroj Abakus počítadlo s korálky, které zvládlo násobení i dělení. První počítač byl zneužit k výpočtu atomové bomby. A dnešní moderní počítače jsou používány v mnoha profesích, které jsem tam napsal. U PC trávíme tolik času, že zapomínáme na sociální život, kamarády… Je tam toho mnohem více o čem jsem psal…

  Co myslíte ?

  Děkuji

 2. Zdravím,
  já bych se chtěla zeptat, jestli se zde budou zveřejňovat i vzorové vypracování ostatních útvarů?? 🙂

 3. Dobrý den, rád bych se zeptal ? Vybral jsem si číslo 10, a s úmyslem nechal otevřený konec… byla to velká chyba, nebo ne taková, aby ta práce neprošla? Děkuji za odpověď

 4. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda se písemky opravují na škole a nebo se to posílá do cermatu. Děkuji.

 5. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda není vybočení z tématu, když jsem ve slohové práci Sen o lidské nesmrtelnosti, zmínila příběh Doriana Graye, jeho život a v podstatě vylíčila jeho přání o nesmrtelnosti a následný tragický osud. Děkuji za odpověď.

 6. Dobrý den, na kolik je správné vypracování úvahy (zadání č. 8), ve kterém se zabývám převážně nesmrtelností obecně a citovou a emoční stránku zmiňuji pouze částečně? Nejsem si zcela jistý správným postupem…
  Díky za odpověď.

 7. Dobrý den,
  ráda bych se vás zeptala, jak získáváte zadání a řešení didaktických testů (či písemných prací), když Cermat je oficiálně zveřejní až 14.
  Děkuji

  • Já bych řekla, že na to odpovídají sami 😀 (proto také píší, že jsou to neoficiální výsledky)

 8. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda se do úvahy Sen o nesmrtelnosti hodí zmínění příběhu Doriana Graye, jeho život a osud, zda to není odbočení od tématu?

 9. Chci se zeptat, pokud jsem u dopisu nenapsala adresy a předmět, jestli může být práce hodnocena, popř., jestli vadí když jsem napsala ……. dne 25.3.2013 v Benátkách n./Jiz.

 10. Dobrý den, zvolila jsem si zadání č. 10 a chtěla bych se zeptat, zda mi bude uznaná písemná práce, když jsem ji začala psát znovu celou od úvodu. Použila jsem vlastní věty, ale zároveň jsem se držela toho co bylo v úvodu již předepsané. Nevěděla jsem, zda mám pouze navázat na úvod (díky těm tečkám), nebo jestli můžu začít psát úvod odznovu s tím, že ho obohatím o své vlastní věty. Bylo to špatně, nebo ne?? Můj úvod měl cca 100 slov a celková práce asi 300 :/ .
  Předem děkuji za odpověď

 11. (Už jsem sem psala jeden komentář, ale nezobrazil se, nevím proč, tak to zkouším znovu.)
  Milý Amosi,
  psala jsem zadání číslo 4 – Čarodějnický rej, a chtěla jsem se zeptat, jestli pro dodržení slohového útvaru – zprávy – stačí, že jsem to psala v minulém čase, kdy, kde a jak se to stalo a vyjádření některého z účastníků akce (přímá řeč)? A ještě jestli nevadí, když tam mám náznaky subjektivního hodnocení, jako například “a opravdu se měli na co těšit, program byl velmi bohatý”?
  Děkuji za odpověď
  Tereza

  • Komentáře se tu nezobrazují ihned (také nevím proč :-D)
   Jinak zprávu jsi napsala určitě dobře, akorát si nejsem moc jistá tou přímou řečí a subjektivními pocity (jestli to už náhodou neodbočuje k reportáži), ale rozhodně ti za to nedají 0 bodů, max. ti 1 strhnou 😉

  • ja psal čarodejnický rej v budoucím čase..když tam byl uveden program i cena vstupnýho tak to by asi už nikoho nezajímalo když by to už proběhlo.nebo ja nevím..jak tohle budou hodnotit

 12. Dobrý den,
  myslíte, že je splněno téma písemné práce “Jak jsem poznal vaši matku – otcovo vypravování dětem” : když vlastně řeknu už na začátku, kde se poznali, a pak vyprávím, co spolu prožili?… “Děti, chtěl bych vám vyprávět, jak jsem poznal vaši maminku. Bylo to přesně před 20 lety na koncertě….atd…krize= matka mu řekne, že má rakovinu…pak to ale zvládli atd… vzali se…..atd…. “a pak jste na svět přišly vy, děti” (=konec) ?
  Ale snad by zadání splněno být mělo, jelikož práce obsahuje, jak se poznali…. A navíc, zadání zní: Jak jsem POZNAL vaši matku..ne jak jsem poprvé potkal vaši matku… a lidé se poznávají celý život, ne? 🙂

 13. Dobrý den, úvaha (téma č. 8) se má zabývat nesmrtelností obecně? Nebo se má týkat výhradně citů a emocí, jak jsou popisovány ve výchozím textu? Osobně jsem psal převážně obecně o nesmrtelnosti a emoce jsem zařadil pouze okrajově. Nejsem si však jistý správným postupem… Děkuji za odpověď.

 14. Dobrý den, vybrala jsem si zadání č. 10 a chtěla bych se zeptat, zda je chyba, když jsem začala psát práci znovu od úvodu s použitím vlastních vět, ale zároveň jsem použila údaje z úvodu ze zadání. Příběh jsem tedy pouze více rozvedla a obohatila i o vlastní text. Nebyla jsem si jistá, zda mám pouze navázat na úvod, nebo mám začít od začátku. Děkuji za odpověď.

 15. Dobrý den, je správné u zadání č.8 slohové práce psát obecně o nesmrtelnosti? Nebo měla být celá úvaha věnována pouze citům zmiňovaným v ukázce? Osobně jsem psal o nesmrtelnosti obecně a emoce jsem zmínil pouze okrajově… Nejsem si jistý správným postupem.
  Předem děkuji za odpověď.

 16. Dobrý den, mám také dotaz k tématu č.4. k Čarodějnickému reji, nějak jsem včera zazmatkovala a nebyla jsem schopna z informací ,které byli v zadání udělat text o 250 slovech tak jsem kromě všech informací ze zadání použila i nějaké své informace.
  Např. že děti dostali za soutěže odměny a že se dospěli bavili při tanci atd. Udělala jsem tím velkou chybu?? Mám ješte šanci že mi to uznají..?? Děkuji předem za odpověď.

 17. Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, kdo opravuje písemné práce? Zda se posílají zpět Cermatu a tam to opravují?

  Děkuji za odpověď.

 18. Milý Amosi,
  psala jsem zadání číslo 4 – Čarodějnický rej (zpráva), a chtěla jsem se zeptat, jestli je chyba, když tam mám náznaky subjektivního hodnocení, jako např. “a opravdu se měli na co těšit, čekal je bohatý program”? A jestli k tomu, abych dodržela slohový útvar – zprávu, stačí, když to mám v minulém čase, informace kde, kdy a jak to probíhalo a vyjádření některého z účastníků akce?
  Děkuji za odpověď
  Tereza

 19. Dobrý den, vybrala jsem si zadání číslo 4 což byla zpráva. Bohužel jsem zazamatkovala a zprávu napsala jako nastavající událost. Je ještě nejaká šance alespoň na známku 4 nebo se prace okamžitě škrtá ?

   • super taky to mám v budoucím protože když tam byly i informace o ceně vstupného koho by to zajimalo už po ukončení akce a zpráva muže být i o tom že se to konat bude ne?

 20. Dobrý den,
  pokud jsem dle zadání č. 5 splnila všechny podmínky vypravování (přímá řeč, úvod, zápletka, vyvrcholení, atd.), ale v závěru se podepsala a v úvodu oslovila, bude má práce brána jako nesplnění zadání?
  Děkuji za odpověď.

 21. Dobrý den,
  zajímalo by mě, pokud jsem si vybrala zadání č. 5 – Jak jsem poznal vaši matku, psala ho jako vypravování ( úvod, stať, vyvrcholení, zápletka, přímá řeč, atd. ), ale v závěru jsem použila podpis a v začátku oslovení, bude moje práce hodnocena jako nesplnění zadání?
  Děkuji moc za odpověď.

 22. Dobrý den,
  vím, že je to velká chyba, ale mě to ve chvíli, kdy jsem slohovou práci psala nenapadlo.
  Bude vůbec hodnocena práce, když jsem zadání č. 4 (zpráva) napsala v budoucím čase?
  (vím že v budoucím čase je to oznámení.. )
  Děkuji za odpověď.

 23. Dobrý den, vybral jsem si 2. Psal jsem o feminismu a nadpis jsem změnil na feminismu v dnešní době, je to v pořádku? Dále jsem do závěru napsal, že muži a ženy si nejsou rovni, je to potenciálním důvodem k udělení 0 bodů? Děkuji za odpověď

 24. Dobrý den, psal jsem o feminismu, vadí když jsem změnil nadpis na feminismus v dnešní době? Dále jsem v závěru napsal, že muži a ženy si nejsou rovni, je to potenciálním důvodem k udělení 0 bodů? Děkuji za odpověď

 25. Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, když jsem psala Vyprávění a nenapsala jsem žádnou přímou řeč, mohu kvůli tomu dostat hodnocení za 5 ? Nebo se mi jen strhnou body? Děkuji zaodpověď

 26. Dobrý den,

  vybral jsem si číslo 5 a psal jsem z pohledu otce. Měl bych otázku, zda-li to je správně? Dále by mě zajímalo, zda-li je veliký problém, když se v té práci vůbec nevyskytují právě ty děti.

  Díky moc 🙂

 27. Dobrý den,
  psala jsem sloh na téma č. 8. Mám trochu nepříjemný pocit, že jsem se odklonila od tématu a má práce nebude hodnocena. V prvním a druhém odstavci jsem se věnovala důvodům, proč lidé touží po nesmrtelnosti. Avšak v třetím a ve čtvrtém jsem se moc rozepsala na téma hledání nástroje ke splnění tohoto přání v historii lidstva (jako Gilgameš, alchymisti) , argumentům pro a proti. Až někde ve čtvrtém odstavci si “kladu otázku” jestli žít věčně má vůbec smysl.. Pátý – závěrečný odstavec v tom pokračuji a vyvozuji závěr, že nám lidem nebylo souzeno být tu navěky.
  Přátelé mi říkají, že zbytečně plaším, ale já se trochu bojím, že mě jen uklidňují.. Myslíte, že jsem splnila zadané téma a má práce bud hodnocena? Předem děkuji za odpověď.

 28. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, pokud jsem psala Vyprávění, mohu dostat hodnocení za 5, když jsem tam nenapsala žádnou přímou řeč ? Nebo se mi jen strhnou body? Děkuji za odpověď.

 29. Jak velky průser je, když jsem to nestihla opsat ze záznamového archu celé? A neříkejte mi, že jsem měla dost času 😀 Mám pana Břicháčka, počet slov snad sedí, ale prostě jsem nestihla opsat závěr mého vyprávění.

 30. Dobrý den,
  je velká chyba, když jsem zapomněla v otevřeném dopise napsat příjemcovi kontaktní údaje?
  Děkuji Kateřina

 31. Dobry den , uznaji mi zpravu na tema carodejnicky rej , ktera mela byt do regionalniho zpravodaje ,ale ja zacala vetou- Dne 30.4.2015 probehla V NASEM MESTE ? Dekuji

 32. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli u zadani číslo 5 je velka chyba, že jsem to psala z pohledu chlapce a ne z pohledu otce. ..?

 33. Dobrý den,
  chci se prosím zeptat, když jsem také psala o čarodějnickém reji, tak jestli se mě nebude vůbec bodovat pisemna práce kdyz jsem ji napsala v budoucim case ze se teprve bude konat? Jinak bych měla mít všechno splněné akorat tento cas je tam spatny. Děkuji

 34. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda-li je velká chyba, že jsem v zadání číslo 5, nenapsala žádnou zápletku??? tak jsem se rozepsala, že jsem přestala přemýšlet… 🙁 děkuji

 35. Dobrý den,
  nevíte, jestli mi bude uznána slohová práce, když jsem práci do záznamového archu nepsala oboustranně, ale jen na 1 str. listu a dál pokračovala na nový papír?
  Děkuji za odpověď

 36. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je velka chyba, kdyz jsem zadani číslo 5 psala z pohledu vypravovaneho chlapce a ne otce..
  Děkuji za odpověď.

 37. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli u zadani číslo 5 je velkoou chybu kdyz jsem to psala jako adresovane ditetem ne diteti.. tudiz z vypraveni chlapce jak to otec rekl jednou…?
  Je tohle tedy velka chyba a hodnoti se okamzite za 5 nebo ne?
  Děkuji za odpověď

 38. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, zda se hodnotí i práce s menším počtem slov (konkrétně 225).
  Děkuji za odpověď

 39. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli když jsem si vybrala téma číslo 5 – jak jsem poznal vaši matku, je chyba, když jsem psala o ději seriálu Jak jsem poznal vaši matku a použila i stejná jména.
  Děkuji

 40. Dobrý den, kde se letos vyhodnocují slohové práce? Ve škole nebo se posílají do CERMATu?
  Předem děkuji za odpověď.

 41. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli když jsem si vybrala téma číslo 4, o tom Čarodějnickém reji a brala jsem z toho zadání ty údaje, jestli se to nebude počítat do celkového počtu slov, například když tam bylo datum 30. dubna a místo konání Černá louka a já napsala : Dne 30. dubna se v místě zvaném Černá louka konal čarodějnický rej.
  Děkuji za odpověď

 42. Dobrý den, myslíte si, že by toto prošlo jako vyprávění? nebo je to spíše popis děje? …. Děkuji za odpověď

  Jak jsem poznal vaši matku (vypravění adresované dětem)

  Na dobu, kdy jsem poznal vaši matku mám vzpomínky spojené s radostí, ale i smutkrm ze ztráty blízké osoby. Proto když jste se mě ptali: “Jak jste se s maminkou seznámili?”, odbyl jsem vás mávnutím ruky a rychle odešel. Nyní jsem si však uvědomil, že je potřeba předávat naše zážitky a zkušenosti dál, ať jsou jakékoli.
  V dětství jsme se spolužáky jezdili do Jizerských hor na prázdniny. Prožili jsme tam krásné časy a naučili se spoustu nových věcí. Naším sousedem byl, tehdy již starý pán, pan Komárek, který nás seznamoval s životem na venkově, vyprávěl nám zážitky z vojny a učil nás starat se o hospodářství. Pto nás pražské kluky to byl takový Moudrý dědeček, kterého jsme na slovo poslouchali a bezmezně mu věřili.
  Když nám bylo sedmnáct vydali jsme se na naše dobrodružství znovu. Hned po příjezdu jsme se dozvěděli, že pan Komárek je vážně nemocný. Bylo nám ho moc líto, a tak jsme se rozhodli jít ho navštívit. S dědou to ale nevypadalo dobře, byl bledý a stále kašlal. O pár dní později zemřel. Po jeho smrti se někdo musel začít starat o pozemek. Takže na hory začala jezdit jeho vnučka, vaše matka.
  Dlouhou dobu truchlila, proto jsme se ji rozhodli rozveselit. Každý den jsme ji navštěvovali, chodili k vodě, sbírali houby a já si sY ní byl stále bližší a bližší. Na našich pravidelných večerních procházkách se mi několikrát svěřila, že je se mnou šťastná. I já byl šťastný, ale zároveň velmi nesmělý. Proto jsme si na konci prázdnin řekli sbohem a dlouhou dobu se neviděli.
  Po roce jsme se náhodou potkali v Praze, kde byla přijata na univerzitu. Protože tady žila jen krátce, byl jsem pro ní jediná spřízněná duše. Stýkali jsme se stále častěji a byli si snad ještě blíže než dřív. Po nějaké době jsme se k sobě nastěhovali a vzali se. Dál už náš příběh znáte.
  Tímto vyprávěním jsem vám chtělo ukázat, že všechno zlé je pro něco dobré. Protože nebýt dědovy náhlé smrti, nikdy bych nepoznal svou životní lásku!

 43. Dobrý den, myslíte že jsem s tímto textem uspěla u dnešní maturity? Zvolila jsem si téma číslo 1 – líčení jedinečné, dosud neobjevené přírodní scenérie.
  Mám strach, že jsem popsala scenérii, která není jedinečná anebo jsem dostatečně neargumentovala, že je dosud neobjevená.
  Prosím o Váš názor, moc by mi to při této nejistotě pomohlo, předem děkuji.

  Neopakovatelná krása
  Kráčím podél lesa, který mě svou tajemnou krásou vybízí, abych do něj vstoupila. Já se však vylákat nenechám, chci zůstat na této louce. Vím, jak nádherná dokáže česká příroda být, ale na tomto místě, daleko od vyznačených stezek a obydlených území, je doslova dechberoucí. Jsem přesvědčena, že zde lidská noha ještě nevkročila.
  Tato louka, rozprostírající se uprostřed malebných kopců a lesů, na mě přenáší svou úžasnou atmosféru, usedám proto do vysoké trávy, a kochám se tou nádherou okolo. Obloha je jasně modrá a paprsky jarního slunce začínají dopadat i na místa, která byla doposud pokryta stínem a kapkami ranní rosy. Přestože zde vane chladnější vítr, už i mé tělo se díky slunci pomalu prohřívá.
  Když se rozhlédnu kolem sebe, nejdříve mě uhranou obrysy okolních vrcholků, které jakoby sahaly až do nebes. Jsem ozářena pestrými barvami mnoha různých druhů květin, které svou vůní vábí nejen mě, ale hlavně včelky a další hmyz, jehož bzučení je slyšet široko daleko. Do mých uší se vkrádá také zvuk tekoucí vody, některým z okolních lesů nejspíš protéká potůček. I přesto mám ale pocit, že je zde neuvěřitelné ticho. Ticho a klid, jaký jsem ještě nikdy předtím nezažila. Když občas větřík zesílí, přináší s sebou ke mně z lesa vůni mechu a čerstvých hub. Nejspíš je jich tam plno, nevím kdo by se vydával tak daleko je sbírat. Pravděpodobně jsou jen potravou pro některá zvířata a ptáčky, kteří si právě cvrlikají, zatímco staví nová hnízda pro svá budoucí mláďata.
  Přestože bych zde nejraději zůstala, musím již toto nezapomenutelné místo opustit. Nikomu o něj však neřeknu, chci ho mít jen a jen pro sebe. Odcházím nabitá pozitivní energií a vím, že se zde brzy vrátím.

 44. (funkce výchozího textu inspirativní) = mám to brát jakože jsem se tou ukázkou řídit nemusel ? jenom že bych na to mohl navázat …. konkretne tema cislo 2 – zena v zajeti doby

 45. Dobrý den,

  Jak moc vadí, když u tématu 5 (vypravování na téma “jak jsem poznal vaší matku” jsem nenapsal nahoru nadpis?

  Díky za odpověď

 46. Dobrý den, myslíte, že mi dnes prošlo toto líčení na zadané první téma, mám strach že jsem se odklonila od tématu, nevím zda je zrovna mnou popsaná scenérie jedinečná, a jestli je zřejmé že se jedná o dosud neobjevenou přírodní scenérii?:
  Neopakovatelná krása
  Kráčím podél lesa, který mě svou tajemnou krásou vybízí, abych do něj vstoupila. Já se však vylákat nenechám, chci zůstat na této louce. Vím, jak nádherná dokáže česká příroda být, ale na tomto místě, daleko od vyznačených stezek a obydlených území, je doslova dechberoucí. Jsem přesvědčena, že zde lidská noha ještě nevkročila.
  Tato louka, rozprostírající se uprostřed malebných kopců a lesů, na mě přenáší svou úžasnou atmosféru, usedám proto do vysoké trávy, a kochám se tou nádherou okolo. Obloha je jasně modrá a paprsky jarního slunce začínají dopadat i na místa, která byla dosud pokryta stínem a ranní rosou. Přestože zde vane chladnější vítr, už i mé tělo se díky slunci pomalu prohřívá.
  Když se rozhlédnu kolem sebe, nejdříve mě uhranou obrysy okolních vrcholků, které jakoby sahaly až do nebes. Jsem ozářena pestrými barvami mnoha různých druhů květin, které svou vůní vábí nejen mě, ale hlavně včelky a další hmyz, jehož bzučení je slyšet široko daleko. Do mých uší se vkrádá také zvuk tekoucí vody, některým z okolních lesů nejspíš protéká potůček. I přesto mám ale pocit, že je zde neuvěřitelné ticho. Ticho a klid, jaký jsem ještě nikdy předtím nezažila. Když občas větřík zesílí, přináší s sebou ke mně z lesa vůni mechu a čerstvých hub. Nejspíš je jich tam plno, nevím kdo by se vydával tak daleko je sbírat. Pravděpodobně jsou jen potravou pro některá zvířata a ptáčky, kteří si právě cvrlikají, zatímco staví nová hnízda pro svá budoucí mláďata.
  Přestože bych zde nejraději zůstala, musím již toto nezapomenutelné místo opustit. Nikomu o něj však neřeknu, chci ho mít jen a jen pro sebe. Odcházím nabitá pozitivní energií a vím, že se zde brzy vrátím.

 47. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, když jsem psala slohový útvar “zpráva” v budoucím čase, bude se mi sloh vůbec počítat?
  Děkuji předem za odpověď.

 48. Dobrý den, chci se zeptat. Když jsem napsala vyprávění bez zápletky ale jinak tam mám jako prvek vyprávění třeba přímou řeč, bude mi práce uznána ?
  Mockrát děkuju

 49. Dobry den,
  Je velka chyba kdyz jsem v dnesnim zadani,kde bylo zpracovat zpravu o udalosti, napsala dojako udalost co teprve probehne?

  • Já bych řekla, že to chybou je a to nedodržení útvaru, protože zpráva je vždycky o tom co proběhlo, o tom co se chystá dává povědomí oznámení :/

 50. Chci se zeptat, jestli je moc velká chyba, když jsem se spletla v čísle zadaní, a to pak po poradě s učitelkou přepsala na správné číslo zadání. Uznají mi tuhle práci vůbec?

 51. Dobry den, chtela jsem se zeptat zda u slohovky pisi nejaky mnou zvoleny nadpis na zaklade tematu nebo staci napsat jen cislo zadani. Dekuji predem K.

 52. Dobrý den, chtěla bych se zeptat v tom zaznamovém listu jsem škrtala a nečitelné slova psala nad to. Bude mi to započítáno a nebo už je to prostě blbě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *