Černý obelisk

erich-maria-remarque-cerny-obeliskI román Černý obelisk, odehrávající se v Německu v období hyperinflace po první světové válce, jenž napsal německý pacifistický spisovatel  Erich Maria Remarque, může být zadáním Vaší ústní maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury. Přečtěte si výňatek a následně se pokuste zodpovědět otázky, které na Vás čekají v tomto článku a budete o krok blíže k jejímu úspěšnému splnění.
Celý příspěvek


Čas žít, čas umírat

erich-maria-remarque-cas-zit-cas-umiratRomán spisovatele Ericha Maria Remarqua Čas žít, čas umírat (Zeit zu Leben und Zeit zu Sterben) je jedním ze zásadních děl tohoto autora, zasazeného do doby druhé světové války. Prohlédněte si typový výňatek z díla včetně zadání ústní zkoušky u maturity z českého jazyka a literatury a vyzkoušejte si toto zadání cvičně vyřešit. U vašeho ostrého termínu ústní maturity z češtiny se to může dobře hodit.
Celý příspěvek

Na západní frontě klid

erich-maria-remarque-na-zapadni-fronte-klidRomány německého spisovatele Ericha Maria Remarque z doby mezi dvěma světovými válkami dvacátého století a doby po druhé světové válce se jednoznačně zapsaly do kategorie světové literatury. Jedním z nejzásadnějších děl, které Erich Maria Remarque napsal, je dílo Na západní frontě klid, jehož děj a osudy románových postav se odehrávají v první světové válce Celý příspěvek