Bible – Starý zákon

bible-stary-zakonJako u jedné z nejzásadnějších knih pro formování západní kultury je u Bible samozřejmost, že si ji můžete zvolit jako povinnou četbu a poté si jí také u ústní části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury vylosovat. Připravili jsme pro Vás výňatek ze Starého zákona, společné části Bible pro křesťanství i judaismus, a otázky k němu vztažené.
Celý příspěvek


Bible – Exodus

bible-exodusDruhá kniha Mojžíšova s názvem Exodus je podstatnou částí Starého zákona knihy všech knih, Bible. Prohlédněte si výňatek z této části Bible spolu s typovým vzorovým zadáním k ústní zkoušce maturity z českého jazyka a literatury a zkuste si zadání cvičně vypracovat. U vašeho ostrého termínu se vám tento trénink může hodit, Bible je bezesporu stěžejním dílem světové literatury a to, že si toto dílo vytáhnete, je pravděpodobné. V klidu si to tedy procvičte.
Celý příspěvek

Bible

bible-svataKniha knih, Biblí svatá, Bible, Bibel, Boží slovo, Písmo svaté. Bible je jedno z nejzásadnějších děl západní kultury, hlavní a posvátná literatura křesťanského a judaistického náboženství. Starý Zákon, Nový zákon a další části Bible se mohou jako výňatky objěvit i u maturity z českého jazyka u ústní zkušky. Podívejte se na úryvek z Bible a vzorové otázky zkoušejícího, které mohou během ústní části maturity z ČJ padnout. Celý příspěvek