Úřední dopis s reakcí na vyhlášení soutěže – vzor maturitní písemky z ČJ 2016 jaro

 

Úřední dopis adresovaný Amnesty International, ve kterém organizace žádá o podporu projektu zaměřeného na odstranění negramotnosti, představuje vzorově vypracovanou maturitní písemnou práci z češtiny 2016 jaro. Tento příklad formální korespondence je důkazem, že úspěšné splnění maturitního zadání vyžaduje nejen správnou formu, ale i obsahovou hloubku. Pokud se připravujete na maturitní písemnou práci, může vám tento dopis posloužit jako inspirace. Přejeme všem maturantům mnoho úspěchů nejen u maturitní písemky z češtiny, ale také u všech dalších maturitních zkoušek. S podporou od Nového Amose to jistě zvládnete!

maturita-cestina-amos-itutoring-top-content

Zadání úřední dopis, které se objevilo v ostré maturitní písemné práci z češtiny v roce 2016 na jaře

Příležitost pro lidská práva

VÝCHOZÍ TEXT:

Amnesty International vyhlašuje soutěž o 500 000 Kč na podporu veřejných akcí zaměřených na problematiku lidských práv. Do soutěže se mohou zapojit organizace, které se věnují následujícím oblastem:

  • podpora spolupráce v oblasti vzdělávání s cílem odstranit negramotnost;
  • odstraňování diskriminace na základě vyznání či sexuální orientace;
  • ochrana civilistů v ozbrojených konfliktech;
  • zlepšování pracovních podmínek v rozvojových zemích.
    V případě, že Vaše organizace má zájem se do soutěže zapojit, napište nám na níže uvedenou adresu dopis, v němž plánovanou akci představíte.

Amnesty International ČR
Gorazdova 1970/10
120 00 Praha 2
(CZVV, inspirováno www.amnesty.cz)

Zpracování: úřední dopis adresovaný Amnesty International ČR, který reaguje na výchozí text

Vzorové vypracování slohového útvaru úřední dopis v ostré maturitní písemné práci z češtiny v roce 2016 na jaře

Věc: Žádost o podporu pro projekt „Svoboda ve vzdělání“

Amnesty International ČR
Gorazdova 1970/10
120 00 Praha 2

Vážení členové Amnesty International,

rádi bychom touto cestou požádali o podporu našeho projektu „Svoboda ve vzdělání“, který se zaměřuje na odstranění negramotnosti v rozvojových zemích. Projekt je navržen s cílem zvýšit dostupnost základního vzdělání pro děti a dospělé v odlehlých oblastech Afriky, kde je negramotnost jedním z hlavních faktorů bránících rozvoji místních komunit.

Naše organizace již několik let působí v oblasti vzdělávání a rozvoje lidských práv a jsme přesvědčeni, že vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti. V rámci projektu plánujeme vybudovat nové školní třídy, školit místní učitele a poskytovat základní učební pomůcky. Součástí naší iniciativy je také vzdělávání o lidských právech a občanské odpovědnosti, které považujeme za zásadní pro rozvoj demokratické společnosti.

Rozpočet projektu činí 1 200 000 Kč, z čehož částku 500 000 Kč bychom rádi pokryli z prostředků vyčleněných Amnesty International. Zbývající část financí bude hrazena z darů a příspěvků našich podporovatelů.

Věříme, že náš projekt přispěje k rozvoji základního vzdělání v oblastech, kde je to nejvíce potřeba, a že spoluprací s Amnesty International můžeme dosáhnout významných pokroků v boji proti negramotnosti.

Děkujeme za zvážení naší žádosti a těšíme se na možnost spolupráce.

S úctou,
Jan Komenský
Koordinátor projektu „Svoboda ve vzdělání“

Proč by tento vzor úředního dopisu získal u maturitní písemné práce z češtiny vynikající hodnocení?

  • Splnění zadání – Úřední dopis adresovaný Amnesty International reaguje přesně na výchozí text a splňuje všechny náležitosti formálního dopisu.
  • Vhodný titulek – Název „Žádost o podporu pro projekt ‚Svoboda ve vzdělání‘“ je stručný a přesně vyjadřuje obsah dopisu.
  • Formální jazyk – Dopis je psán formálním, zdvořilým jazykem, který odpovídá stylu úřední korespondence.
  • Struktura dopisu – Dopis je přehledně strukturovaný do odstavců, které logicky rozvíjejí argumentaci a žádost.
  • Jasné vyjádření cíle – Hlavní cíl projektu je jasně a srozumitelně formulován (např. „Cíl zvýšit dostupnost základního vzdělání pro děti a dospělé v odlehlých oblastech Afriky“).
  • Konkrétní rozpočet – Dopis obsahuje přesný rozpočet, což dodává projektu na důvěryhodnosti (např. „Rozpočet projektu činí 1 200 000 Kč…“).
  • Zdůvodnění žádosti – Dopis obsahuje zdůvodnění, proč by měl být projekt podpořen, a jak přispěje k řešení problémů (např. „Vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti“).
  • Tón dopisu – Tón je pozitivní a motivuje k možné spolupráci (např. „Věříme, že spoluprací můžeme dosáhnout významných pokroků“).
  • Jasná výzva k akci – Dopis obsahuje výzvu k akci a zdvořilou žádost o zvážení podpory (např. „Děkujeme za zvážení naší žádosti“).
  • Profesionalita – Dopis působí profesionálně a důvěryhodně, což je pro úřední dopis klíčové.
maturita-cestina-amos-itutoring-footer-content

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *